Secure Future

Red Team

Hizmetlerimiz

  1. Ana Sayfa
  2. Hizmetlerimiz
  3. Profesyonel Güvenlik Hizmetleri
  4. Red Team

Red Team (Kırmızı Takım) kurumların güvenlik açıklarını tespit etmek üzere saldırı simülasyonları gerçekleştirilen üst düzey tecrübeye sahip ekiplerdir. Red Teaming (Kırmızı Takım Hizmeti) ise bu derece güvenlik ekipleri tarafından gerçekleştirilen, sızma testinden farklı olarak bütün zafiyetleri tespit etmek yerine hedefe odaklı firmanın verisine ulaşmayı hedefleyen hizmet türüdür. Red Team veriye ulaşmak için kurallara bağlı kalmadan, gidebildiği bütün yolları deneyerek kurum kritik verisine ulaşmayı dener ve çalışma sonrası yaptığı işlemleri detayları ile birlikte raporlar.

Genellikle diğer ekiplere haber verilmeden yapılan Red Teaming, gerçek dünyadaki saldırıların teknik, taktik ve prosedürleri (TTP) üzerinden gerçek dünya saldırılarını simüle ederek geleneksel sızma testlerinin çok ötesinde ve üzerinde bir çalışma sağlar. Red Teaming süreçleri aşağıdaki sorulara cevap arayacak şekilde tasarlanır:


Güvenlik ekipleriniz hedeflenmiş saldırılarına ne kadar hazır ve nasıl tepki veriyor?

Ağınızdan veri sızdırıldığında ekipleriniz bu veriyi fark edebiliyor mu?


Secure Future Red Team ekibi kurumların güvenlik seviyelerini ölçmek amacıyla sızma testi hizmetlerinin yanı sıra Red Teaming hizmeti ile de Türkiye’nin en büyük kurumlarında hizmetlerine devam etmektedir.