Secure Future

Web Uygulama Güvenliği (WAF)

Çözümlerimiz

Web Uygulaması Güvenlik Duvarı, bir web uygulaması ile İnternet arasındaki HTTP/HTTPS trafiğini filtreleyerek ve izleyerek web uygulamalarının korunmasına yardımcı olur. Genellikle web uygulamalarını diğerlerinin yanı sıra siteler arası sahtecilik, siteler arası komut dosyası çalıştırma (XSS), dosya ekleme ve SQL enjeksiyonu gibi saldırılara karşı korur. 


WAF (Web Application Firewall), OSI modelinde Layer 7 savunmasıdır ve her tür saldırıya karşı savunmak için tasarlanmıştır. Bu saldırı hafifletme yöntemi genellikle bir dizi saldırı vektörüne karşı bütünsel bir savunma oluşturan birtakım araçların parçasıdır. Imperva WAF kolay kurulum ve güçlü istihbarat veritabanı ile uygulamalarınızı korumanıza yardımcı oluyor. Pass-through yönetimini kullanarak sadece uygulama trafiğine bakarak sistem optimize edilebiliyor. Ayrıca donanımsal problemlere karşı bypass yöntemi ile uygulama trafiğinizde kesinti oluşmadan operasyonlarınız devam ediyor.


Secure Future, dünyanın en büyük derecelendirme kurumlarından Gartner’a göre alanında açık ara lider olan Imperva’nın Türkiye’deki tek platinium partneri olarak, müşterilerine ister bulut, ister on-premise ortamlardaki uygulamaların güvenliğini sağlamak amacıyla WAF çözümleri sağlıyor.