Secure Future

Secure Future x Groupama

Başarı Hikayeleri

Siber Güvenlikte Güçlü İttifak: Secure Future & Groupama Sigorta


Fransa kökenli sigorta ve emeklilik şirketi Groupama, Türkiye'de 2009 yılından beri faaliyet göstermekte ve sürekli olarak kalite yönetim sistemleri, insan odaklı yaklaşımları ve iş sürekliliği politikaları ile gelişmeyi sürdürmektedir.


Groupama Sigorta güvenlik altyapısını güçlendirmek ve siber tehditlere karşı etkin bir koruma sağlamak amacıyla Türkiye’nin lider siber güvenlik şirketi Secure Future ile iş birliğine gitti.


Kapsamlı güvenlik iş birliği projesinin başında gerçekleştirilen sızma testleri ile iç envanterdeki zafiyetler belirlenerek risk haritası oluşturuldu. Secure Future, KVKK danışmanlığı ile haftalık çalışmalar yaparak sürekli iyileştirmeler sağladı ve böylece Groupama Sigorta'nın güvenlik potansiyeli maksimize edildi.


Groupama Sigorta BT Operasyon ve Bilgi Güvenliği Grup Müdürü Cemal Çolak, Secure Future’ın katma değerli teknoloji ortağı olarak doğru güvenlik stratejisini oluşturmada ve kurgulamada önemli bir destekçi olduğunu vurguladı ve şunları ekledi: “Sürekli güvenlik testleri ve danışmanlık hizmeti sayesinde, uygun ve yüksek performanslı ürünleri BT alt yapımıza regülasyonlara uygun şekilde konumlandırdık.


Secure Future analizlerinin sonucunda BT altyapımızda bir değişime gittik. Veri tabanı güvenliği için Imperva Database Activity Monitoring, uç nokta güvenliği için FireEye Endpoint Detection and Response, Phishing simülasyonu ve Siber Güvenlik Farkındalık Eğitimi gibi çözümler kullanmaya başladık. Son kullanıcıdan veri tabanına kadar çeşitli çözümler sunan Secure Future’ın uzman ekibi ile çalışmalara devam ediyoruz.


Secure Future'ın uzman ekibiyle olan iletişim sürecimizden oldukça memnunuz. Sızma testi ile başlayan süreçte, sorunlarımızı benimsedikleri ve zafiyetleri tespit etmek için çaba sarf ettikleri için bir harita oluşturuldu. Bu haritada belirlenen adımları takip ettik ve birlikte gerekli iyileştirmeleri yaparak güvenli bir yapı elde ettik. Secure Future, bize destek vererek çözüme odaklandı ve yapılandırıcı çözümler sundu.


Günümüzde kimlikle ilişkili saldırılar yaygınlaşmakta ve bu tür tehditleri tespit etmek önemli. Bu noktada, Active Directory saldırganların hedefi haline gelmiş durumda. Secure Future, bizlere Active Directory güvenliği ile ilgili Attivo Networks çözüm ailesini sunarak mevcut riskleri ve tehditleri en iyi şekilde değerlendirme imkanı sağladı. Bu çözümle Active Directory sağlık raporu, grup ve kullanıcı bilgileri gibi konular üzerinde çalışmalar gerçekleştirerek güvenlik önlemlerimizi aldık.


Yetkili hesapların yönetimi pandemi döneminde daha da önemli hale geldi. Secure Future ekibi, bize Delinea PAM ürününü sunarak erişimleri kolayca kontrol altına almamızı sağladı. Bu sayede uzaktan erişimler, yetkili hesapların düzenli olarak taranması ve yönetilmesi konusunda güvenle yol alıyoruz.


Etkili İletişim ve Çözüm Odaklı İş Birliği

Secure Future Genel Müdür Yardımcısı Dilek Süer, Groupama iş birliğini sadece bir hizmet sağlayıcı ile müşteri ilişkisi olarak görmediklerini, uzun vadeli bir ortaklık atmosferinde çalıştıklarını belirtti ve ekledi: “İlk aşamada sızma testi sonucunda ortaya çıkan zafiyetlere odaklanarak çözüme yönelik adımları birlikte atıyor, müşterimizin güvenli bir altyapıya kavuşması için özenle çalışıyoruz. Güvenilir, destekleyici ve çözüm odaklı yaklaşımımız marka değerlerimizin temelini oluşturuyor.


Secure Future olarak Groupama Sigorta’ya yenilikçi ve etkin bir siber güvenlik yol haritası ve çözümü sunarak, en kıymetli varlıklarını geleceğin dijital risklerine karşı koruma altına almanın mutluluğunu yaşıyoruz.”