Secure Future

Secure Future x United Payment

Başarı Hikayeleri

United Payment ile Dijital Dönüşüm


United Payment ve teknoloji yaklaşımları hakkında bilgi verebilir misiniz?

United Payment, Türkiye’nin ilk ve tek fintech servis platform sağlayıcı (FaaS) şirketi olarak, kurumların dijital finansallaşma süreçlerinde stratejik çözüm ortağı olarak onlara terzi usulü, kanal ve ürün bazlı altyapısal çözüm önerileri sunmakta; konvansiyonel maliyetlerini minimize ederken, onlar adına yeni gelir kalemleri yaratarak mevcut verimlilik ve çevikliklerini maksimum seviyede artırmalarını sağlamaktadır. Bu vizyon paralelinde kurumlara; e-para dijital cüzdan, sanal veya fiziksel ön ödemeli kart, yurt içi ve yurt dışı para transferi, online/offline tahsilat ve kiosk/online akıllı kasa çözümleri sunmaktadır.


IT Yatırımı tercihlerinizde hangi konulara dikkat ediyorsunuz?

United Payment'ın IT yatırımları kapsamında, veri depolama altyapısı tarafında seçimi, son yıllarda ürünleriyle sektöründe fark yaratan Pure Storage olmuştur. United Payment, Secure Future ve Pure Storage ekibi ile birlikte gerçekleştirdiği proje sayesinde altyapı performansını eskiye göre en az 5 kat artırmakla birlikte, gelecek projeler için de güvenle uzun yıllar kullanabileceği, yeni teknolojilerine kolayca entegre edebileceği bir veri depolama altyapısı sağlamıştır.


Pure Storage tercihinizi nasıl değerlendiriyorsunuz?

Finans sektöründe iş yaptığımızdan verilerimize “sürekli,” “hızlı” ve “güvenli” bir şekilde erişim çok büyük önem taşıyor. Bu kapsamda uçtan uca NVMe teknolojisiyle performansımızı çok üst bir seviyeye taşıdık. Plansız arızalarda dahi verimize “erişilebilir” bir platform sağlayan Pure Storage tercihimiz bizlere güven veriyor. Yönetimsel ve kompakt mimarisi sayesinde storage sistemleri gibi IT’nin en karmaşık alanlarından birinde, iş yükümüzü çok azaltıyor ve olası hata durumlarında, hata tespit çalışmalarımızda bize büyük zaman kazandırıyor.


Secure Future ile olan iş ortaklığınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bizler için bir proje yaparken ürünün yanı sıra konusunda uzman bir iş ortağı tercih etmek çok kritik bir noktadır. Altyapı ve Siber Güvenlik çözümleri alanında birçok projede birlikte çalıştığımız ve açıkçası çıktığımız bu yolda her zaman yanımızda olan “teknoloji danışmanımız” Secure Future ekibinin de bu projede büyük katkısı oldu. Hem mimarimizin oluşturulmasında hem de aldığımız ürünlerin sistemlerimize entegrasyonları konusunda teknik ekiplerden büyük yardım aldık. Bu projede satın alma süreçlerimiz sonrası, 3 hafta gibi kısa bir süre içinde sistemlerimiz veri merkezimizde çalışır duruma getirilmiş, entegrasyonlar tamamlanmıştı.


Gerçekleştirdiğiniz bu proje sonrası güncel durumunuzu değerlendirir misiniz?

Secure Future ve Pure Storage ekibi ile birlikte gerçekleştirdiğimiz bu proje sayesinde altyapı performansımızı eskiye göre en az 5 kat artırmakla birlikte, gelecek projelerimiz için de güvenle uzun yıllar kullanabileceğimiz, yeni teknolojilerimize kolayca entegre edebileceğimiz bir veri depolama altyapısı sağlamış olduk. Bu proje öncesinde ve sonrasında halen süren destekleri için Secure Future ve Pure Storage ekibine çok teşekkür ederiz.