Kullanıcı Ve Nesnelerin Davranış Analitiği (U.E.B.A)

Kurumlar bu zamana kadar sistemlerinde yaşanacak problemleri ve/veya saldırıları keşfetmek için geleneksel log yönetim (SIEM) çözümlerini kullanmaktadırlar. Ancak bu geleneksel yaklaşım ile pratik hayatta log büyüklerinin artırması ve saldırıların özgünleşmesi ile birlikte özellikle büyük ortamlarda kurgulanması ve fayda alınması zor hale gelmiş bulunmaktadır. Bir rapor çıkartmak bile gün boyu sürebilen işlemler haline gelmiş bulunmaktadır.

Doğru müdafaa ve cevap verme kuralları oluşturabilmek için, sistemde üretilen her bir logu mümkün olduğunca birbiri ile ilişkilendirmek   gerektirmektedir. Bu ilişkilendirme sonucunda çok fazla sayıda müdafaa ve cevaplama senaryoları kurgulamak gerekmektedir. Geleneksel SIEM ürünleri ile bunları öncelikle yapmak kolay değil olmakla beraber , insan gücü ile de yapılabilecek sürekli bir işlem değildir. 

Bu sebeple Big data üzerinde Davranış analitiğinin ve makine öğrenmesinin gücünü kullanarak , kurumlar tarafından sistemlerinde ki bilinmeyen tehlikeleri keşfetmeye ve yapay zeka kullanarak aksiyon aldırmayı otomatize eden sistemler olan User & Entity Behviour Analytics (UEBA) çözümlerinin danışmanlığını vermekteyiz. Secure Future, pazar lideri olan Securonix’in Türkiye’de yetkin ilk ve tek iş ortağıdır.