Secure Future

Secure Future x Doğuş Teknoloji

Başarı Hikayeleri

Doğuş Teknoloji, Altyapısını Secure Future ve Pure Storage Güçlendirdi


Doğuş Teknoloji, 2012 yılında faaliyete başlayan bir şirket olarak, Doğuş Grubu'nun çeşitli şirketlerine bilgi teknolojileri alanında hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. Müşteri memnuniyetine odaklanan bir yaklaşımla yenilikçi, dinamik, çözüm odaklı ve yüksek katma değerli ürün ve hizmetler sunmayı hedeflemektedir. Doğuş Teknoloji, teknoloji ihtiyaçlarını karşılayarak Doğuş Grubu şirketlerinin sürdürülebilir gelişimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.


Doğuş Teknoloji, altyapıda Tier 1 sistemleri, uç nokta sistemlerini ve yedekleme tarafındaki sistemleri yenileme gerekliliği ile karşı karşıya kaldı. Ürünlerin bakım sürelerinin sona ermesi ve altyapıda konsolidasyon ihtiyacı, teknolojik bir dönüşüm gerektiriyordu. Bu noktada Secure Future, Doğuş Teknoloji ile iletişime geçti ve projenin analiz çalışmalarına başladı.Secure Future, Doğuş Teknoloji'nin altyapısını iyi tanıyan bir iş ortağı olarak, ihtiyaçlarını ve gereksinimlerini analiz etti. Bu analizlerle birlikte ürün seçimlerini yönlendirdi. Tier 1 sistemler için Pure Storage, uç nokta sistemleri ve yedekleme ile birlikte uçtan uca bir yenileme çalışmasının parçası olarak kullanıldı.Projeye başlandığında, yaklaşık bir yıl süren hazırlık çalışmaları sonucunda, gerekli ürünler satın alındı ve kurulumlar sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Proje hayata geçirildi.


Doğuş Teknoloji, gerçekleştirdiği bu altyapı dönüşüm projesi ile bir dizi olumlu sonuç elde etti. İlk olarak, Pure Storage ile daha hızlı bir alt yapıya sahip oldular ve sistemlerin hızı neredeyse 5 kat arttı. Ayrıca, daha stabil ürünler konumlandırma imkanı buldular. Altyapıyı birleştirerek bütünleşik bir sistem oluşturdular, bu da birçok uygulamayı tek bir merkezden yönetmeyi kolaylaştırdı. Bu dönüşüm, iş gücü, zaman ve maliyet açısından büyük bir kazanç sağladı.


Sistemlerimiz 5 Kat Güçlendi!


Proje sürecini anlatan Doğuş Teknoloji Teknoloji Operasyonları ve Siber Güvenlik Genel Müdür Yardımcısı Eray Gözener: “Secure Future ile yakın iş ortaklığımızdan dolayı kendileri altyapımızı iyi biliyorlardı. Hangi bölümde hıza, hangi bölümde performansa ihtiyacımız olduğunu analiz ettiler. Bu noktada bizlere sundukları analizler ve verdikleri danışmanlıkla ürün tercihleri konusunda da tam ihtiyacımız olan seçimleri yapmamızı sağladılar. Bizim için çok kritik olan altyapı geliştirmesi sayesinde sistemlerimiz 5 kata kadar hızlandı.” dedi.


Bulut ve Platform Yönetim Müdürü Evren Gök: “Pure Storage ürünündeki Secure Future’un sahip olduğu teknik yeterlilik ve bu alandaki ilk Elite Partner, Authorize Support Provider ve Migration Partner olmaları zaten kendilerine olan güvenimizi taçlandırdı. Yıllardır bu alanda çeşitli projeler gerçekleştirdikleri için Pure Storage’a çok hakimler. Doğuş Teknoloji olarak sürdürülebilir yaşımı destekliyor ve iklim krizinin farkındayız, ürün ve firma seçimimizde en önem verdiğimiz konulardan biri de buydu. Secure Future ile yaptığımız görüşmelerde iklim krizi ile mücadele eden Yuvam Dünya topluluğuna üye olmaları ve iklim krizini en alt düzeye çekmek adına daha az elektrik tüketen ve daha az soğutma alanına ihtiyaç duyan Pure Storage seçimlerimizde önemli bir rol aldı.” diye ekledi.


Secure Future Genel Müdür Yardımcısı Dilek Süer: “Müşterilerimize modern ve güvenli veri depolama çözümleri sunarak iş sürekliliği ve rekabet avantajı yaratma misyonumuzun bir parçası olarak, iş ortağımız Pure Storage ile üst düzey hizmet ve çözümler sunmaya devam ediyoruz. Doğuş Teknoloji ile birlikte yıllarca pek çok başarılı projeye imza attık, onların gelişim yolculuğunda birlikte ilerlemekten büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz.

Ayrıca, Doğuş Teknoloji, iklim kriziyle mücadeleye odaklanarak, daha az enerji tüketen ve daha az soğutma gereksinimi duyan ürünleri tercih etti. Secure Future ile olan iş birliği, bu alandaki çevresel sorumluluklarını yerine getirme çabalarını destekledi.


Doğuş Teknoloji'nin altyapı dönüşümü projesi, daha hızlı, daha verimli ve daha sürdürülebilir bir iş yapısına geçişlerini sağlayarak başarılı bir örnek olmuştur. Bu dönüşüm, şirketin gelecekteki büyüme ve gelişme hedeflerine büyük katkı sağlamaktadır.